+48 25 787-90-43 sekretariat@osmkosow.pl

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim została wyróżniona w XVI Rankingu Spółdzielni Mleczarskich jako laureatka nagrody w kategorii „Małe spółdzielnie mleczarskie”. To dla nas nie tylko ogromne wyróżnienie, ale także potwierdzenie naszej ciężkiej pracy i zaangażowania w produkcję najwyższej jakości produktów mlecznych.

Ranking Spółdzielni Mleczarskich, organizowany po raz szesnasty, to prestiżowe wydarzenie, które docenia najlepsze mleczarnie w Polsce. W tegorocznej edycji rywalizowało aż 60 podmiotów zajmujących się przetwórstwem mleka. W  skład komisji weszli wybitni eksperci z branży, tacy jak Pani Anna Gembicka – sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, Pani Dorota Grabarczyk – analityk rynku mleka, Pan Tomasz Godlewski z Urzędu Marszałkowskiego województwa podlaskiego, Pan Artur Puławski – biegły lustrator sektora mleczarskiego oraz Pani Agnieszka Maliszewska – pierwsza wiceprzewodnicząca COGECA.

Polska branża mleczarska to jedna z najważniejszych i najdynamiczniej rozwijających się dziedzin gospodarki. Nasze produkty mleczne zdobywają uznanie na całym świecie, a jakość i smak stanowią naszą najwyższą wartość. Wzrastające zainteresowanie i wymagania konsumentów stawiają przed nami nowe wyzwania, ale również otwierają nowe możliwości.

Dlatego też, zdobywanie pozycji lidera w dziedzinie mleczarstwa jest dla nas ogromnym zaszczytem i prestiżem. To potwierdzenie, że nasza ciężka praca i pasja przynoszą wymierne efekty.

Prezes Zarządu OSM w Kosowie Lackim Pan Andrzej Minarczuk  odbierając nagrodę z rąk komisarza ds. rolnictwa UE – Janusza Wojciechowskiego podziękował w szczególności rolnikom dostarczającym mleko do Spółdzielni w Kosowie oraz pracownikom. To ich ciężka praca zadecydowała o przyznaniu nam tego wyróżnienia. W tym miejscu warto także wspomnieć o zarządzie firmy, którego wizja i strategiczne podejście są kluczowe dla naszego sukcesu.

Na zakończenie, chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim wyróżnionym w tegorocznym Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. To wasza ciężka praca i pasja tworzą sukces branży mleczarskiej w Polsce. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej dynamicznie rozwijającej się społeczności. Gratulujemy!