+48 25 787-90-43 sekretariat@osmkosow.pl

9 sierpnia Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim przy współpracy ze Zwierzyniec Eurostruś w Borzychach pomogła w organizacji XVIII Półkolonii Dobrej Woli dla Podopiecznych ze Stowarzyszenia Dobra Wola.

Stowarzyszenie powstało w 2006 roku i nieustannie działa na rzecz poprawy jakości życia dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin. Wspierając ich aktywne uczestnictwo w życiu społecznym po to, by mogli czuć się potrzebni i szczęśliwi, a rodzice byli spokojni o ich przyszłość. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Stowarzyszenia:
-„Ideę, która od początku przyświecała naszym działaniom, zaczerpnęliśmy z fragmentu utworu Czesława Niemena „Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim”. Tak powstał łańcuch ludzi Dobrej Woli gotowych oddać swój czas i energię po to, by ocalić świat, który dla niektórych okazał się mniej gościnny.”

Co roku organizowane są półkolonie i zimowiska dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, gdzie podopieczni uczą się samodzielności i komunikacji z otoczeniem. Podczas XVIII Półkolonii wspólnie mogliśmy przeżyć niesamowity dzień wśród ciekawych zwierząt, poznając je z bliska. Na zajęciach z rękodzieła każdy z uczestników mógł zrobić własny, niepowtarzalny naszyjnik. Jednak niektórym największą frajdę sprawiła przejażdżka przyczepą na pachnącym sianie. Wspomnienia z tego dnia pozostaną na długo.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.