+48 25 787-90-43 sekretariat@osmkosow.pl

4 września  2022 roku odbyła się kolejna edycja „4M mąka, mleko, mięso, miód” połączona z Dożynkami Gminy Repki. Jest to impreza  promująca regionalnych producentów Mleka, Mięsa, Miodu i Mąki. Współpraca gospodarzy ze współorganizatorami zaowocowała mnóstwem atrakcji, jednocześnie nie zapominając o tradycyjnych obrzędach dożynkowych.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim przygotowała stoisko wystawiennicze z degustacją produktów OSM Kosów- sery żółte typu szwajcarskiego, holenderskiego, wędzone, długodojrzewające oraz twarogi. A największą aprobatę ponownie uzyskał ser Magnal Old. Serca najmłodszych uczestników skradła maskotka firmowa „Krówka Kosówka”, która częstowała dzieci cukierkami. Dodatkową atrakcją naszego stoiska, była krowa, która przez cały czas trwania imprezy nie mogła opędzić się od tych starszych i młodszych dzieci, które próbowały ją wydoić.

Jako współorganizatorzy wydarzenia „4M” poprowadziliśmy konkursy zręcznościowe. Jedną z konkurencji było ubijanie masła metodą tradycyjną. Walka była zacięta, zmęczenie dawało się we znaki ale uśmiech nie znikał z twarzy. Druga konkurencja była skierowana do dzieci a było to picie mleka na czas. Uczestnicy z niecierpliwością czekali na słowo „START”, w tej konkurencji wyłoniliśmy 3 zwycięzców, którzy w najkrótszym czasie wypili kubek mleka. Dla nas wszyscy uczestnicy zasłużyli na podium i każdy otrzymał nagrodę zawierającą produkty OSM Kosów.

Dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieje, że widzimy się już za rok!