+48 25 787-90-43 sekretariat@osmkosow.pl

29 czerwca 2021 roku odbyło się Walne Zebranie Przedstawicieli OSM w Kosowie Lackim, podczas którego podsumowano miniony 2020 rok.

Był to trudny czas. Świat zmagał się z wirusem Covid-19.

W początkowym okresie nastąpiły duże zawirowania w handlu, szczególnie w handlu zagranicznym oraz w wewnętrznym rynku gastronomii i HoReCa. Mimo trwającego cały rok kryzysu i ogłaszanych ograniczeń w handlu, w roku 2020 dostarczono do Spółdzielni w ramach realizowania kolejnego wniosku z dofinansowaniem ARiMR szereg maszyn i kompletnych linii produkcyjnych, i tak zamontowano:

– analizator BacSomatic do jednoczesnego badania OLD i komórek somatycznych w mleku świeżym,

– wirówkę do mleka tzw. Baktofugę,

– linię do pakowania twarogu marki ULMA,

– linię do pakowania sera marki FERRARI SYSTEM,

– linię do konfekcjonowania sera marki ULMA,

– oraz półautomatyczną solownię do załadunku i rozładunku świeżego sera.

Nowoczesne linie i maszyny pozwoliły przyspieszyć proces pakowania sera i twarogu, a linia do konfekcjonowania sera w plastry pozwoliła częściowo uniezależnić się od usługowego konfekcjonowania sera w prywatnym podmiocie. Była też odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie rynku na sery konfekcjonowane.  Zakupione linie są nowoczesne, z dużą automatyzacją i robotyzacją procesów pakowania.

Udział w Zebraniu wziął również Prezes KZSM Waldemar Broś, który w swoim wystąpieniu także podsumował rok 2020, życząc na koniec, by obecny rok, mimo jeszcze trwającej epidemii zakończył się z jeszcze lepszym rezultatem.

Dzięki realizacji założonych zadań, modernizacji Zakładu, kolejnym planom inwestycyjnym oraz za całokształt pracy, Prezes Zarządu Andrzej Minarczuk uzyskał od Przedstawicieli jednogłośnie absolutorium. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.