+48 25 787-90-43 sekretariat@osmkosow.pl

„Oby wznoszony obiekt dobrze służył jego użytkownikom”

31 stycznia 2019 roku, w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim, został podpisany Akt Erekcyjny rozbudowy budynku magazynowo-produkcyjnego, którego budowa rozpoczęła się jesienią 2017 roku. Dokument został podpisany przez Prezesa OSM w Kosowie Lackim Andrzeja Minarczuka, Członka Zarządu MKL Bau Leszka Ładziaka oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Tadeusza Wojtyrę.

Budynek o powierzchni 2200 m2, powstał przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w ramach poddziałania 4.2. „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Głównym wykonawcą była firma MKL Bau Sp. z o.o. z Siedlec.

Inwestycja ta jest bardzo istotnym dla Spółdzielni krokiem, który ma przyczynić się do dalszego rozwoju i zwiększenia wydajności zakładu. W niedalekiej przyszłości, pozostałe, jeszcze niezajęte powierzchnie hali, mają być zagospodarowane przez nowe maszyny, które przyczynią się do usamodzielnienia produkcji od usługodawców zewnętrznych.

Prezes OSM w Kosowie Lackim Andrzej Minarczuk, podczas swojego wystąpienia wielokrotnie podkreślał, że najważniejszy dla nas jest teraz rozwój, bez którego Spółdzielnia może nie podołać konkurencji na krajowym rynku mleczarskim. Z tego powodu, w tym roku planowane są kolejne inwestycje, które mają na celu znaczne zwiększenie efektywności zakładu.

Na uroczystości obecny był Prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś, który podczas wystąpienia nie krył radości z faktu, że OSM w Kosowie Lackim, dzięki dobrym decyzjom podejmowanym przez Pana Prezesa i Radę Nadzorczą, inwestuje w swoją przyszłość. Podkreślił zmiany jakie zachodzą na rynku mleczarskim oraz to, że brak podporządkowania się może grozić utratą wysokiej pozycji w rankingu polskich mleczarni.

Zdanie przedmówcy, podzielili również wypowiadający się Dyrektor Banku BGŻ BNP Paribas Oddział w Lublinie Robert Smyl, Członek Zarządu MKL Bau Leszek Ładziak, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej OSM w Kosowie Lackim Tadeusz Wojtyra. Wszyscy zgodnie przyznali, że nowe, przemyślane inwestycje na pewno wpłyną pozytywnie na funkcjonalność Spółdzielni, zarazem zwiększając jej zyski.

Jesteśmy pełni nadziei, że wszystkie życzenia naszych gości ziszczą się, budynek będzie spełniał swoje funkcje, a kolejne inwestycje przyniosą zamierzone rezultaty.