+48 25 787-90-43 sekretariat@osmkosow.pl

13 stycznia 2019 roku, tak jak w minionym roku, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim miała przyjemność grać wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Byliśmy obecni w dwóch sztabach, w Zespole Szkół nr. 1 w Sokołowie Podlaskim i podczas wydarzeń związanych z Moto Orkiestrą na warszawskim Bemowie.

Jak co roku, wszystkie osoby zaangażowane w pomoc fundacji Jerzego Owsiaka, dały z siebie wszystko, by wspólnie przyczynić się do pobicia rekordu w zbiórce funduszy na szczytne cele.

Wszystkie zaplanowane tego dnia wydarzenia i atrakcje w Sokołowie Podlaskim, miały jeden cel- propagowanie pomocy najbardziej potrzebującym i chorym osobom. Pierwszym punktem w harmonogramie dnia był VI Bieg „Policz się z cukrzycą”. Na mecie, na każdego uczestnika, niezależnie od zajętego miejsca, OSM w Kosowie Lackim przygotowała nagrody, a zwycięzca dodatkowo otrzymał cały blok sera Edamera.

Po wręczeniu nagród wszystkim biegaczom, na scenie występowali artyści, którzy swoim zamiłowaniem do muzyki zarazili całą zgromadzoną publiczność. W trakcie występów, odbyły się  licytacje przekazanych przez sponsorów produktów, usług i pamiątek. Nasza Spółdzielnia przygotowała na tę okoliczność Ser Gouda Pełnotłusty w bloku ponad 4 kilogramowym wraz z gadżetami i kosz pełen produktów OSM Kosów, które zostały wylicytowane kolejno za 700 złotych i 1000 złotych. Do wylicytowanych produktów, wygrani otrzymali również zaproszenie na śniadanie z Prezesem OSM w Kosowie Lackim.

Tradycyjnie, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się o godzinie 20:00 Światełkiem Do Nieba.

Dziękujemy wszystkim za wspólne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy. Widzimy się za rok!